Интервью в интернет журнале "Українська фотографія"

Сьогодні “Українська фотографія” спілкується з відомим київським фотографом Аркадієм Куртою. Аркадій Курта – творець дуже цікавих робіт і його фото можна впізнати серед багатьох інших.

У дитинстві він мріяв стати відеооператором, а вийшло так, що як тільки Аркадій взяв у руки фотоапарат, то відразу зрозумів що це саме те, чого йому не вистачало всі минулі роки. Після цього минуло 4 роки і Аркадій почав знімати професійно, відкривши в своєму рідному місті Суми фотостудію. З 2013 року Аркадій Курта живе і працює фотографом у Києві.

Портрет дівчини. Аркадій Курта

Настя

Дівчинка. Фото Аркадія Курти

Кнопка

Аркадій зізнається, що його перша фотосесія була у нього вдома, а моделлю був кіт. Любов до тварин стала поштовхом для початку його кар’єри. Проте згодом, пухнасті стали потрапляти під приціл фотоапарату все рідше. Майбутній фотограф полюбляв брати камеру з собою на прогулянку містом. Знімав все навколо. Особливо цікавими йому здавалися кадри з незнайомими людьми. Таке захоплення допомагало Аркадію заводити нові знайомства на вулиці. Так він часто влаштовував спонтанні короткі фотосесії. Про ті часи фотомитець зараз згадує з ностальгією. Адже тоді для нього це все було невимушеним, новим та шалено цікавим. Саме тоді фотограф чітко зрозумів: аби бути майстром своєї справи, він має бути тонким психологом, щоб налагоджувати контакт навіть з незнайомими людьми. Тому з цим у Аркадія ніколи не було проблем.

Мім. Фото Аркадія Курти

Сумний мім

Фото дівчинки. Аркадій Курта

Марго і Попітто

Як і багато інших фотографів, наш герой на шляху свого становлення спробував себе в різних жанрах: від макрофотографії до пейзажу. Але з самого першого дня, коли до рук Аркадія потрапила камери, він зрозумів, що хоче знімати саме людей. Зараз його улюблені напрямки – це фотографія в стилі НЮ, художній та жанровий портрет, а також стріт-фото. Останнє митець називає своїм першим коханням і вважає захопленням на все життя. Для нього фотографія часто оманлива, емоції, які фотограф витягує з людей, далеко не завжди правдиві. Тому стріт-фото він бачить як лакмусовий папірець. Він прозорий та чистий, одразу виявляє всі емоції. Аркадій гадає, що саме за це йому так полюбився жанр вуличної фотографії.

Повна версія інтерв’ю на сайті інтернет журналу “Українська фотографія”